Centre d’incendie et de secours Beaufort

61, route de Dillingen
L-6315 Beaufort

Adresse postale:
61, route de Dillingen
L-6315 Beaufort

En cas d’urgence: 112

Tel. 49771 4100

https://112.public.lu/fr/organisation/secours/cis-beaufort.html
https://www.facebook.com/cisbeaufort/

Mail: etienne.vrolijk@cgdis.lu

Chef de centre: Etienne Vrolijk
Chef de centre adjoint: Corey Dupont
Administration: Etienne Vrolijk
Jeunes: Lyn Stangé
Logistique et technique: Jérôme Vazzoler
Formation: Corey Dupont

Amicale Pompjeeën Beefort

61, route de Dillingen
L-6315 Beaufort

President: Christian Kröger
Vizepresident: Joé Georg
Sekretär: Guy Tholl
Tresorier: Edin Marusic
Member: Gilles Sauber
Vertrieder vum CIS: Etienne Vrolijk
Vertriederin vun der Jugend: Lyn Stangé

Mail: info@apb.lu

Amis des Châteaux de Beaufort

24, rue du Château
L-6313 Beaufort

Tel.  83 66 01

https://beaufortcastles.com
https://www.facebook.com/beaufortcastles

Mail: contact@beaufortcastles.com

Éierepresidentin: Anne-Marie Linckels-Volmer
Presidentin: Christiane Steinmetzer
Vizepresident: Guy Hanff
Sekretär: Georges Rischette
Tresorier an Delegéierte vum Syndicat d’initiative et du tourisme: René Champagne
Vertrieder vum Kulturministère: Danièle Kohn-Stoffels, Patrick Sanavia a Magalie Tasch
Delegéierte vun der Gemeng: Lily Scholtes a Jean-Luc Nosbusch

Syndicat d’initiative et du tourisme

87, Grand-rue
L-6310 Beaufort

Tel. 83 60 99 300

https://www.visitbeaufort.lu
https://www.facebook.com/Camping-Plage-Beaufort-1112717698742545/

Mail: info@visitbeaufort.lu

Presidentin: Françoise Bonert
Vizepresidentin: Nancy Dupont-Courtois
Sekretärin: Françoise Bonert
Tresorier: Camille Hoffmann
Délégéierte vun der Gemeng: John Stirn
Memberen: Carole Schaffner-Bintener, René Champagne, Emile Wies

Beaufort Knights

87, Grand-Rue
L-6310 Beaufort

https://www.beaufortknights.com
https://www.facebook.com/Beaufortknights/

Mail: ihcbe.info@gmail.com

President: Carlo Welter
Sekretär: Michel Welter
Tresorier: Eric Wampach

Fanblock Beaufort Knights

« De Puck »
87a, Grand-Rue
L-6310 Beaufort

https://www.facebook.com/Fanblock-Beaufort-Knights-105365461321830
https://www.instagram.com/fanblock_beaufortknights/

Mail: fanblock-beaufort-knights@outlook.com

President: Alain Rommes
Vizepresident: Sven Kirsch
Sekretär: Donna Evers
Trésorier: Gilles Chenet
Memberen: Dario Ballanti, Jo Daems, Markus Bong, Sam Vossen, Vincenzo Cassi

Judo, Fitness, Self-Defense

Sören Schuller
43, route d’Eppeldorf
L-6312 Beaufort

http://www.judoclubbeefort.lu

Mail: gilbertzune@outlook.com

Éierepresident: Hervé Farinon
Éieremember: Bert Donkels
President: Sören Schüller
Vizepresidenten: Jean-Pierre Weber a Marc Reckinger
Sekretär: Gilbert Zuné
Tresorier: Marc Reckinger
Memberen: Andy Bissen, Camille Hoffmann, Claude Siebenbour, Gilles Sauber, Jerôme Michels, Laurent Bangnowski an Tun Nadalini

 

Programme des entraînements

Self-Defense
Mardi 19:30 – 21:00 à partir 16 ans

Fitness
Mardi 18:30 – 19:30
Jeudi 18:30 – 19:30

Judo
Lundi
17:00 – 18:00 Judo enfants U9
18:00 – 19:30 Judo enfants U11 – U13
19:30 – 21:00 Judo adultes à partir U15

Mardi
17:30 – 18:30 Judo enfants U9 – U11
18:30 – 19:30 Judo adultes à partir U13

Mercredi
17:00 – 18:00 Judo enfants U9
18:00 – 19:30 Judo enfants U11 – U15

Vendredi
17:00 – 18:00 Judo enfants U9
18:00 – 19:30 Judo enfants U11 – U13
19:30 – 21:00 Judo adultes à partir U15

Samedi
10:00 – 11:00 Judo enfants U9 – U11
11:00 – 12:30 Judo enfants à partir U13

Victory Riders Luxembourg VMC LC 102

Fränz Hauschild
8, an de klenge Gaarden
L-6315 Beaufort

https://www.facebook.com/victory.riders.luxembourg

Mail: info@victory-riders.lu

President: Fränz Hauschild
Sekretär: Tom Gengler
Tresorier: Sandra Drouet

Save the date: 05. – 07.08.2022: Hard Ball

Wanderfrënn Befort

Nancy Dupont-Courtois
57, route de Reisdorf
L-6311 Beaufort

https://www.facebook.com/Wanderfrnn-Befort-100156574936586

Mail: wfbefort@gmail.com

Presidentin: Nancy Dupont-Courtois
Sekretär: Ralph Berkes
Tresorier: Steve Dupont

Rando & Co Mëllerdall

Alphons Haaker
8, rue du Bois
L-6314 Beaufort

http://www.randomullerthal.com
https://www.facebook.com/Randonne-Mllerthal-126303440757

Mail: randomullerthal@gmail.com

President: Alphons Haaker
Sekretär: Renate Vrolijk
Trésorier: Henriette Groeneveld
Memberen: Edith Bergman, Félicie Stangé, Carlo Houdremont a Marc Reckinger

Keleclub Beefort

Jean Schilling
16, Grand-rue
L-6310 Beaufort

Mail: alexpera@pt.lu

President: Jean Schilling
Sekretär: Alexandre Pereira
Tresorier: Alexandre Pereira

Club Hippique

5, rue Mameranus
L-2117 Luxembourg

https://www.abisgrandprix.lu
https://www.facebook.com/A-bis-Grand-Prix-1422432577985035

Mail: tkr@tetra.lu

President: Paul Kayser
Sekretärin: Tanja Kayser
Tresorier: Lucien Bertrand

Grondschoul Beeforter Buergfenkelcher

Ecole fondamentale
54, Grand-Rue
L-6310 Beaufort

buergfenkelcher.schoul.lu

Mail: comite.buergfenkelcher@gmail.com

Presidentin: Betty Helminger

Elterevereenegung Befort

12, chemin des Rochers
L-6310 Beaufort

https://www.facebook.com/ElterevereenegungBeefort/

Mail: elterevereenegung.beefort@gmail.com

Presidentin: Anne Kohl-Kortum
Sekretärin: Paule Longue
Tresorier: Alain Rommes

Lëtzebuerger Guiden a Scouten Grupp Frère Roger Beefort

LGS Grupp Frère Roger
6, rue de l’Auberge
L-6315 Beaufort

https://www.facebook.com/ScoutenBeefort

Mail: gruppechef@beaufort.lgs.lu

 

Wellefcher (7-11 Joer)
Kontakt: wellefchefs@beaufort.lgs.lu

Avex (11-14 Joer)
Kontakt: avexchefs@beaufort.lgs.lu

CaraPio (14-17 Joer)
Kontakt: carapiochefs@beaufort.lgs.lu

Albatrossen (> 23 Joer)
Kontakt: albatross@beaufort.lgs.lu

Chorale Sainte Cécile

Eliane Seiwert
21, rue de Christnach
L-7680 Waldbillig

Mail: donvena@pt.lu

President: Jean Schiltz
Sekretärin: Eliane Seiwert
Tresorier: Nicole Seiwert

Beeforter Senioren

Lou Brandenburger-Lorang
22, route de Reisdorf
L-6311 Beaufort

https://beeforter.senioren.lu/

Mail: lou@brandenburger.lu

Presidentin: Lou Brandenburger-Lorang
Sekretärin: Léonie Switala
Tresorier: Pierre Mehlen

Theaterfrënn Befort

Patrick Goetzinger
p.a. Famille Switala-Theis
8, rue de l’Auberge
L-6315 Beaufort

Mail: pasobelo@yahoo.de

President: Patrick Goetzinger
Sekretärin: Manuela Pelletier
Tresorier: Claudine Gremling

White Eagle Line Dancers Beaufort

Jean-Claude Olinger
5, rue Kummel
L-6310 Beaufort

President: Jean-Claude Olinger

Groupe sportif récréatif et culturel Fiolhoso et Beaufort

Anibal Alves
7A, rue due Château
L-6313 Beaufort

Mail: anibalalves62@gmail.com

President: Anibal Alves
Sekretär: Daniel Monteira da Rocha
Tresorier: Fernando Santos Pala

4 Running Paws

Monique Paulus
2, an der Ruetsbech
L-6552 Berdorf

https://4runningpaws.jimdofree.com

Mail: paulusmo@pt.lu

Presidentin: Paulus Monique
Vizepresidentin: Sandra Quint
Sekretärin: Marie-Josée Mertz-Blum
Tresorier: Guy Hilbert
Member: Thorsten Quint

Rullen Club

Corinne Ries
1, rue des Champs
L-6315 Beaufort

http://www.rullen.club
https://www.facebook.com/Rullen.Club/

Mail: mail@rullen.club

Presidentin: Corinne Ries

Beeforter Turnveräin

Edith Bergman
8, rue du Bois
L-6314 Beaufort

Presidentin: Edith Bergman

Beeforter Spuerfrënn

Romain Thielen
55, Grand-rue
L-6310 Beaufort

President: Romain Thielen

Spuerveräin Op der Sauer

Tom Nehrenhausen
33, Grand-rue
L-6310 Beaufort

President: Tom Nehrenhausen

Bierli-Club Dillingen

Marcel Ewen
15, rue Halanzy
L-1712 Luxembourg

President: Marcel Ewen

Beeforter Duerffrënn

Delphine Georg-Heuertz
13, route de Grundhof
L-6315 Beaufort

https://www.facebook.com/Beeforterduerffrenn

Mail: beeforterduerffrenn@gmail.com

Presidentin: Delphine Georg-Heuertz
Vizepräsidentin: Stephanie Scholtes-Goncalves
Trésorier: Joé Georg
Memberen: Carole Schaffner an Andy Wagner

SOS Struppi Asbl

9, an de klenge Gaarden
L-6315 Beaufort

https://www.facebook.com/Sos-Struppi-Asbl-116286156474917

President: Jean-Claude Ragni
Sekretärin: Stefania Brickler
Trésorier: Stefano Mariani
Member: Corinne Bofferding

Nordstadjugend

Regionale Jugendservice, deen och an d‘Gemeng kënnt
Responsabel Jessica Schaal
Tel. 80 91 65-20 / regioun@nordstadjugend.lu
7, avenue de la Gare
L-9233 Diekirch

 

Jugendhaus Dikirch
Responsabel Kina Thill
Tel. 80 37 64 13 / diekirch@nordstadjugend.lu
13, avenue de la Gare
L-9233 Diekirch

Méindes bis Donneschdes vun 12:00 – 20:00 Auer
Freides vun 12:00 – 22:00 Auer
Samsdes vu 14:00 – 18:00 Auer

 

Jugendhaus Ettelbréck
Responsabel Senada Bobar
Tel. 81 86 86 / ettelbruck@nordstadjugend.lu
Rue de l’Ecole Agricole
L-9016 Ettelbruck

Méindes bis Donneschdes vun 11:45 – 19:00 Auer
Freides vun 11:45 bis 21:00 Auer
Samschdes vun 13 bis 18 Auer

 

Jugendwunnen
Responsabel Cathy Lanners
Tel. 691 809 163 / jugendwunnen@nordstadjugend.lu
7, avenue de la Gare
L-9233 Diekirch

 

JugendinfoPunkt
Ab November
jip@nordstadjugend.lu
24-26, rue Prince Henri
L-9047 Ettelbruck

 

Koordination
koordinatioun@nordstadjugend.lu
Harpa Rún Tordardottir Tel. 80 91 65 – 21
Diane Flammang Tel. 80 91 65 – 22
Claude Nussbaum Tel. 80 91 65 – 23
7, avenue de la Gare
L-9233 Diekirch

Dernière modification le 27.09.2022